خدمات » بهینه‌سازی موتورهای جستجو

بسیاری از سایت‌ها با وجود ظاهر زیبا، حرفه‌ای و برنامه‌نویسی قدرتمند، بازهم موقعیت‌های بسیار بدی در جستجو کاربران دارند و این به دلیل دانش کم و محدود طراح سایت با روش کار موتورهای جستجوگر مانند گوگل، یاهو، بینگ و … است. افزایش بازدید وب سایت توسط موتورهای جستجو به حدی است که SEO (بهینه‌سازی موتورهای جستجو) را به یک تخصص مبدل کرده است.

 

SEO یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو چیست؟

SEO مخفف عبارت (Search Engine Optimization) است. یعنی اطمینان یافتن از اینکه سایت شما به نحو شایسته‌ای جایگاه خود را در موتور‌های جستجو یافته و در معرض دید مخاطبان مورد نظر قرار دارد. این یعنی اینکه سایت شما به نحو مطلوب و درستی با موتورهای جستجو گر اینترنت تعامل دارد.

سایت های ارایه دهنده خدمات جستجو معمولا هزاران و بلکه میلیونها نتیجه را نمایش می‌دهند ولی عموما ۱۰ نتیجه در صفحه ی نخست دیده می‌شوند. آمار حاکی از آن است که تنها ۷% کاربران از صفحه های سوم به بعد نتایج را مرور می‌کنند. پس رسیدن به ده نتیجه اول یا همان (Top ten) هدف بسیاری از وب مسترها و مدیران وب سایتهای اینترنت است.

 

رتبه‌بندی نتایج جستجو به چه عواملی بستگی دارد؟

نحوه رتبه‌بندی نتایج جستجو به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. عواملی همچون عنوان HTML صفحه، متا تگ‌ها (ابرداده‌ها) ، کلمات کلیدی و سرانجام مکان و تکرار یا چگالی کلمه های مهم در جستجو. امروزه استفاده از تکنولوژی HTML5 نقش موثری در بهینه شدن سایت برای موتورهای جستجو دارد.

توجه: هر موتور جستجو از فرمول خاص خود برای رتبه بندی (Ranking) استفاده می کند و هر از چندی نیز آن فرمول را تغییر می دهد. و خوب است بدانید حتی نسخه اولیه تکنولوژی موتورهای جستجو مهم نیز هم اکنون کاملا محرمانه نگهداری می شوند.

 

ارکان اساسی در بدست آوردن جایگاه برتر:

۱- محتوا و مطالب سایت و مدت زمان بروزرسانی آن‌ها
۲- لینک‌ها و پیوندهای ورودی و خروجی مناسب
۳- تکنیک‌های طراحی و برنامه‌نویسی وب سایت

هریک از فاکتورهای بالا، شامل نکات بسیار زیادی می‌شود که گاهی برخی از مقاله ها تا ۱۰۰ فاکتور موثر در رتبه بندی را مطرح می‌کنند.

 

بررسی موتور جستجوی گوگل:

آیا می دانید ۸۵ درصد بازدیدگنندگان واقعی یک وب سایت را موتورهای جستجو باعث می شوند؟ آیا می دانید ۶۳٫۵ درصد جستجو گران اینترنت سایتهای خود را از طریق گوگل پیدا می کنند؟آیا می دانید گوگل در سال گذشته ۸۵ میلیارد جستجو از کل ۱۳۷ میلیارد جستجو را داشته است؟ گوگل عاشق محتوا است. این چیزی است که گوگل به وب مستر ها سفارش می کند. همچنین سایت گوگل هرگونه همکاری مسقیم با شرکتهای SEO را رد و نکات زیر را در پایگاه اینترنتی خود مطرح ساخته است:

۱- مراقب ایمیل هایی که ادعا می کنند از طرف موتورهای جستجو ارسال شده‌اند و می‌خواهند وب سایت شما را فهرست کنند باشید. یک موتور جستجو هرگز به سایتی برای ایندکس شدن ایمیل نمی‌زند.

۲- هیچ کس نمیتواند رتبه ۱را برای وب سایت شما تضمین کند. این موضوع ۱۰۰ % واقعی است و هرکس به شما گفت که رتبه نخست گوگل یا هر موتور جستجوی دیگری را به سایت شما می‌دهد باور نکنید.

۳- مراقب شرکت‌هایی که ادعای روش‌های محرمانه و رمزی برای رسیدن به موقعیت‌های بسیار بالا را دارند باشید. البته روشها و فوت و فن‌هایی وجود دارد و خود من نیز روشهایی برای خودم دارم . ولی ادعای روشهای مخفی و پشت پرده را باور نکنید.

۴- ادعای کسانی که می‌گویند سایت شما را به صدها موتور جستجو معرفی می‌کنند و یا هزاران لینک به شما میدهند را باور نکنید. این ادعاها حتی اگر درست باشند تلاشی بیهوده و کم اثر خواهند بود. برخی شرکتهای SEO از شما می‌خواهند که نرم افزار خاصی را نصب کنید تا بتوانید کارهایی از قبیل تایپ مستقیم کلیدواژه ها در مرورگر اینترنت را انجام دهید. این کارها هیچگونه اثری در افزایش بازدیدهای واقعی ندارند. پس مراقب باشید.

۵- گوگل هرگز رتبه‌ای را نمی‌فروشد. پس بدانید پول شما صرف چه چیزی می‌شود. برخی موتورهای جستجو ممکن است در ازای دریافت پول، سایت شما را در لابلای رتبه های بالا درج کنند. اما گوگل و دیگر سایتهای مطرح جستجو هرگز اینکار را نمی‌کنند. سایتهایی که به جستجوگر پول می‌دهند تا در کنار صفحه نتایج لیست شوند، کاملا روشن و واضح به عنوان اسپانسر (حمایت کننده مالی) مشخص می‌شوند.

.

روند طراحی وب سایت از سفارش تا تحویل

سفارش

1

از طریق
فرم سفارش سایت
یا برقراری تماس تلفنی
در ساعات اداری با 44669258
می توانید سفارش خود را
ثبت نمایید.

حضور کارشناسان

2

طی کمترین زمان
کارشناسان فنی تیم طراحی
جهت مشاوره، کشف نیاز و برآورد
هزینه، در محل منتخب شما
حاضر شده و جوابگوی
شما می باشند.

عقد قرارداد

3

قرارداد طراحی وب
شامل 3 برگ و 10 ماده
است که با مهر و امضای مجری
و کارفرما معتبر می گردد.
جهت مشاهده نمونه قرارداد
کلیک کنید.

ارائه wireframe

4

بر اساس اطلاعات
دریافت شده، طرحی برای
مشتری ارسال می شود که
در آن تنها مکان قرارگیری
اجزای مختلف مشخص
شده است.

طراحی گرافیکی

5

با توجه به تم رنگ
انتخابی و وایرفریم نهایی،
طرحی در فتوشاپ طراحی شده و
پس از تایید توسط css، html،
Javascript و... پیاده سازی
می شود.

برنامه نویسی نهایی

6

در مرحله آخر
طرح بوسیله PHP و Mysql بروی
CMS مورد نظر پیاده سازی
و باگ های آن در مرورگرهای
مختلف برطرف
می شود.

آموزش و تحویل

7

در انتها
پنل مدیریت وب سایت
بهمراه فایل آموزش کنترل پنل
تقدیم شما می گردد و از همین
لحظه پشتیبانی 24 ساعته ما
آغاز می شود.